Κυριακή 28 Σεπτεμβρίου 2014

Brasileiro: Κερασάκι… Κόνκα για Φλουμινένσε!! (videos)

Με πανέμορφη εκτέλεση φάουλ του Νταρίο Κόνκα στο 90ό λεπτό, η Φλουμινένσε διαμόρφωσε τελικό 3-1 στην έδρα της Σάο Πάολο.
Το ματς ήταν ιδιαίτερα συναρπαστικό από το πρώτο ημίχρονο, αλλά στο δεύτερο σημειώθηκαν και τα τέσσερα γκολ. Πάντως, οι γηπεδούχοι έχασαν ευκαιρία να μειώσουν τη διαφορά τους από την πρωτοπόρου του Brasileiro, Κρουζέιρο, που έμεινε στο 0-0 με τη Σπορτ Ρεσίφε. Ακόμα, η Σαπεκοένσε και η Κρισιούμα αρκέστηκαν σε 1-1 παίζοντας με δέκα παίκτες από το πρώτο ημίχρονο.
Παρακάτω όλα τα αποτελέσματα της βραδιάς:
Σαπεκοένσε – Κρισιούμα 1-1 (24’ Λεάντρο / 40’ ΚΟΚ. Μπρούνο Σίλβα – 54’ Σόουζα / 43’ ΚΟΚ. Ζε Κάρλος)
Σπορτ Ρεσίφε – Κρουζέιρο 0-0
Σάο Πάολο – Φλουμινένσε 1-3 (57’ Πάτο - 53’ Φρεντ, 73’ Βάγκνερ, 90’ Νταρίο Κόνκα)