Κυριακή 28 Σεπτεμβρίου 2014

MLS: Διπλή ανατροπή για Σάουντερς!! (videos)

Ημέρα με πολλές ανατροπές του εκάστοτε σκορ καταγράφηκε στο MLS, εκ των οποίων ξεχώρισαν οι Σιάτλ Σάουντερς, που κέρδισαν με 4-2 τη Σίβας ΗΠΑ.
Οι πρωτοπόροι της βορειοαμερικανικής λίγκας βρέθηκαν πίσω στο σκορ δύο φορές, αλλά με μπροστάρη τον Ομπαφέμι Μάρτινς, ο οποίος σημείωσε δύο γκολ, πήραν τη νίκη. Στην κορυφή της Ανατολής έμεινε η Ντι Σι Γιουνάιτεντ με 1-0 σε βάρος της Φιλαδέλφεια Γιούνιον, ενώ το Τορόντο βρέθηκε πίσω με 2-0, αλλά ο Νικ Χάγκλαντ πέτυχε δύο γκολ μετά το 62ο λεπτό εξασφαλίζοντας 3-2 σε βάρος των Πόρτλαντ Τίμπερς. Δύο γκολ «έγραψε» και ο Πέδρο Μοράλες στο 2-1 των Βανκούβερ Ουάιτκαπς επί της Ρέαλ Σολτ Λέικ, που προηγήθηκε στο 57ο λεπτό. Σε άλλα σημερινά ματς, οι Σαν Χοσέ Έρθκουεϊκς απέσπασαν 1-1 στην έδρα των Κολοράντο Ράπιντς με ωραίο γκολ του Ατίμπα Χάρις στο 94ο, ενώ οι Κολόμπους Κρου κέρδισαν με 2-0 τους Μόντρεαλ Ίμπακτ.
Παρακάτω όλα τα αποτελέσματα της βραδιάς:
Τορόντο – Πόρτλαντ Τίμπερς 3-2 (62’ Νικ Χάγκλαντ, 70’ Νικ Χάγκλαντ 89’ Μάικλ Μπράντλι – 13’ Φανέντο Αντί, 16’ αυτ. Στίβεν Κάλντγουελ)
Ντι Σι Γιουνάιτεντ – Φιλαδέλφεια Γιούνιον 1-0 (10’ Λουίς Σίλβα)
Σιάτλ Σάουντερς – Σίβας ΗΠΑ 4-2 (14’ Ομπαφέμι Μάρτινς, 37’ Λαμάρ Νιγκλ, 45’ Κλιντ Ντέμπσι, 51’ Ομπαφέμι Μάρτινς – 12’ Έρικ Τόρες, 18’ αυτ. Τζαλίλ Ανιμπάμπα)
Βανκούβερ Ουάιτκαπς – Ρέαλ Σολτ Λέικ 2-1 (62’ πεν. Πέδρο Μοράλες, 78’ Πέδρο Μοράλες – 57’ Νατ Μπόρτσερς)
Κολόμπους Κρου – Μόντρεαλ Ίμπακτ 2-0 (2’ Ίθαν Φίνλεϊ, 58’ πεν. Φεντερίκο Ιγουαΐν)
Κολοράντο Ράπιντς – Σαν Χοσέ Έρθκουεϊκς 1-1 (84’ Γκάμπριελ Τόρες, 94’ Ατίμπα Χάρις)