Κυριακή 26 Οκτωβρίου 2014

Σε ένα πόλεμο κερδίζει πάντα… ο τρίτος!!

Ήταν ντέρμπι με στόχο την προσωρινή (;) κορυφή για Μπριζ και Γάνδη, όμως άλλη ομάδα βγήκε κερδισμένη. Η πρωτοπόρος Άντερλεχτ μόνο χαρούμενη μπορεί να είναι από την μεταξύ τους ισοπαλία (2-2).

Σε ένα πόλεμο κερδίζει πάντα… ο τρίτος!
Αμφότερες κοίταζαν την πρωτιά, σε ένα ντέρμπι που τα είχε όλα. Μπριζ και Γάνδη πάλεψαν με… νύχια και με δόντια σε ένα ματς με ανατροπές και ένταση, με τελικό νικητή την Άντερλεχτ, αλλά και όσους καλοβλέπουν την πρωτιά.

Η Γάνδη μπήκε πολύ δυνατά στο ματς και πήρε κεφάλι στο σκορ με τον Μιλίσεβιτς στο 13'.

Οι γηπεδούχοι όμως είχαν καλό… Σουτέρ. Ο επιθετικός της Κλαμπ Μπριζ, Ντε Σούτερ… πήρε το όπλο του και μέσα σε έντεκα λεπτά σκόραρε δύο φορές και πέτυχε την απόλυτη ανατροπή (2-1).

Η αποβολή του Ντουάρτε στο 52’ στοίχισε στην ομάδα του Μπριζ, η οποία ισοφαρίστηκε στο 62ο λεπτό με… δράστη τον Ραφίνια και ιθύνων νου τον Μιλίσεβιτς.

Πλέον οι δύο ομάδες έχασαν την ευκαιρία να προσπεράσουν την πρωτοπόρο Άντερλεχτ. Για την ώρα τουλάχιστον…