Κυριακή 26 Οκτωβρίου 2014

Δεν τα κατάφερε η ΑΕΚ…!!

Ήταν κλάσεις ανώτερη, αλλά δε μπόρεσε να πάρει τους τρεις βαθμούς! Η ΑΕΚ Λάρνακας ήταν «ισοπεδωτική», έχασε ευκαιρίες με το… τσουβάλι, ωστόσο δεν κατόρθωσε να αποφύγει το 1-1 με την ΑΕ Λεμεσού.

Δεν τα κατάφερε η ΑΕΚ…
Καμιά φορά, η τύχη σου γυρίζει την… πλάτη. Αυτό συνέβη και στην ΑΕΚ Λάρνακας, η οποία έπαιζε «μονότερμα» σχεδόν 90 λεπτά την ΑΕ Λεμεσού, όμως τελικά αρκέστηκε στον βαθμό της ισοπαλίας (1-1). Σκόρερ οι Καταλά και Μπαρσέλος για γηπεδούχους και φιλοξενούμενους αντίστοιχα.

Καλύτεροι ήταν στη μεγαλύτερη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου οι γηπεδούχοι, οι οποίοι ήλεγχαν τον ρυθμό και είχαν και τις ευκαιρίες να «ανοίξουν» το σκορ, εν τέλει όμως δεν τα κατάφεραν. Μόλις μια -αλλά η σπουδαιότερη του 45λέπτου- προσπάθεια για τους φιλοξενούμενος, σε χαμένο τετ-α-τετ του Σαρντινέρο στο 33’.

Ακόμη πιο δυνατά ξεκίνησε στο δεύτερο ημίχρονο η ΑΕΚ Λάρνακας, που αποτελούσε μόνιμη πηγή κινδύνου για τα καρέ της ΑΕ Λεμεσού. Μάλιστα, κατάφερε να πετύχει το γκολ που δικαιούταν στο 70’ με… δράστη τον Καταλά, όμως οι φιλοξενούμενοι επανέφεραν άμεσα την ισορροπία (στο 74’ ο Μπαρσέλος).Το 1-1 έμελλε να είναι και το τελικό σκορ.