Κυριακή 26 Οκτωβρίου 2014

Αλεπού ήταν… ο Μπονί!

Μπορεί το προσωνύμιο της Λέστερ να είναι «αλεπούδες», όμως αυτός που χτύπησε με εξυπνάδα στο «Liberty» ήταν ο Μπονί. Ο Ιβοριανός με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο οδήγησε τη Σουόνσι στην εύκολη νίκη, 2-0.

Αλεπού ήταν… ο Μπονί
Πιο εύκολα απ’ ότι θα περίμενε ακόμη και η ίδια η Σουόνσι, πήρε τη νίκη απέναντι στην Λέστερ. Με τον Βιλφρέντ Μπονί να πετυχαίνει από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο η ομάδα του Γκάρι Μονκ έφτασε… χαλαρά στο 2-0 απέναντι στις «αλεπούδες».

Ο Ιβοριανός φορ έκανε την ζημιά σε ιδανικό σημείο. Στο 34ο λεπτό έπειτα από ομαδική προσπάθεια έγινε αποδέκτης της μπάλας και άνοιξε το σκορ. Η Λέστερ δεν μπόρεσε να αντιδράσει στο δεύτερο 45λεπτο και σα να μην έφτανε αυτό ήρθε και το δεύτερο τέρμα για τη Σουόνσι και πάλι με τον Μπονί στο 57ο λεπτό. Οι φιλοξενούμενοι έδειξαν να συμβιβάζονται με το αποτέλεσμα και το 2-0 έμεινε μέχρι το φινάλε στο «Liberty».