Τρίτη 7 Οκτωβρίου 2014

Στραπάτσο ο Απόλλων!!

Δωρεάν μαθήματα αποτελεσματικού ποδοσφαίρου παρέδωσε η Νέα Σαλαμίνα στην σπουδαία εντός έδρας νίκη (4-0) απέναντι στον Απόλλωνα. Χάνει έδαφος… πρωτιάς η ομάδα της Λεμεσού.

Στραπάτσο ο Απόλλων!
Καταστροφή… για τον Απόλλων Λεμεσού στην έδρα της Νέας Σαλαμίνας. Η προσφυγική ομάδα πήγε στο «Αμμόχωστος» με στόχο να μείνει μία… ανάσα πίσω από τον πρωτοπόρο ΑΠΟΕΛ, κάτι που όχι μόνο δεν κατάφερε, αλλά έφαγε και κατραπακιά από τους γηπεδούχους!

Η ομάδα της Σαλαμίνας ήταν πολύ ανώτερη από την αντίπαλο της, κάτι που φαίνεται και από το τελικό 4-0. Οι αντεπιθέσεις ήταν το μεγάλο όπλο των παικτών του Νεόφυτου Λάρκου, οι οποίοι… χτύπησαν στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου, με τον Κριστίτς (45’+2) και στα πρώτα λεπτά του δευτέρου μέρους, με τον Λεόν (52’).

Αν και η Νέα Σαλαμίνα είχε ήδη καθαρίσει το ματς, δεν σταμάτησε εκεί. Αποτελείωσε τους ποδοσφαιριστές του Χριστάκη Χριστοφόρου με τα τέρματα του Ενρίκε και του Γκάμπι στο 70’ και 90’+2 αντίστοιχα!

Το «τρίποντο» έστειλε τους γηπεδούχους στην ισοβαθμία με την ΑΕ Λεμεσού στην τρίτη θέση του κυπριακού πρωταθλήματος.