Σάββατο 29 Νοεμβρίου 2014

Έφερε το… αντίδοτο ο Στέφενς!!

Τρεις σερί ήττες ήταν πολλές, όμως η έλευση του Στέφενς τα άλλαξε όλα. Η Στουτγκάρδη έκανε πάρτι στην έδρα της Φράιμπουργκ (4-1) και ο πρώην τεχνικός του ΠΑΟΚ ξεκίνησε με το δεξί την αποστολή σωτηρίας

Έφερε το… αντίδοτο ο Στέφενς
Μαζί με τον Χουμπ Στέφενς ήρθε και η… άνοιξη για την Στουτγκάρδη. Στο ντεμπούτο του 60 χρονου οι «Σουηβοί» σήκωσαν κεφάλι και πέρασαν με το εμφατικό 4-1 από την έδρα της Φράιμπουργκ, στην πρεμιέρα της 13ης αγωνιστικής της Bundesliga.

Το σκορ στο «Mage Solar Stadion» άνοιξε στο 31’ ο Χάρνικ, όμως οι γηπεδούχοι απάντησαν πριν το φινάλε του ημιχρόνου με τον Νταρίντα (42’). Το δεύτερο 45λεπτο εξελίχθηκε σε παράσταση για έναν ρόλο για την Στουτγκάρδη, καθώς πρώτα ο Γκρουέτσο στο 52’ κι εν συνεχεία ο Βέρνερ στο 68’ έδωσαν αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του Στέφενς, που έφτασε στο τελικό σκορ με τον Χάρνικ στο 76ο λεπτό.

Έτσι, η Στουτγκάρδη επέστρεψε και πάλι στις νίκες και πήρε μεγάλη βαθμολογική ανάσα φτάνοντας την Φράιμπουργκ στους 12 βαθμούς.