Σάββατο 29 Νοεμβρίου 2014

His name is Moyes, David Moyes!!

Με τον πιο πειστικό τρόπο συστήθηκε στους οπαδούς της Σοσιεδάδ ο Ντέιβιντ Μόγες, που χάρη στον εκπληκτικό Κάρλος Βέλα οδήγησε τους Βάσκους στη νίκη (3-0) επί της Έλτσε στην πρεμιέρα του στο «Ανοέτα»

His name is Moyes, David Moyes!
Ιδανικό ντεμπούτο για τον Ντέιβιντ Μόγες μπροστά στο κοινό της Σοσιεδάδ. Ο Σκωτσέζος, στην πρεμιέρα του στο Σαν Σεμπαστιάν, οδήγησε τους Βάσκους στη νίκη κόντρα στην Έλτσε με σκορ 3-1.

Στο ματς που «άνοιγε» την 13η αγωνιστική της Primera Division μεγάλος πρωταγωνιστής ήταν ο Κάρλος Βέλα, που σημείωσε «χατ-τρικ». Ο Μεξικανός… έπιασε δουλειά από τα πρώτα λεπτά, ανοίγοντας το σκορ μόλις στο 3’. Πάνω που οι φιλοξενούμενοι άρχισαν να ισορροπούν, ο 25χρονος επιθετικός έκανε το 2-0 στο 31ο λεπτό. Το… κερασάκι στην τούρτα το έβαλε στο 53’ και από εκεί και πέρα το 3-0 έμεινε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα.

Έτσι, μετά την ισοπαλία στο «Ριαθόρ», η Σοσιεδάδ επέστρεψε και πάλι στα τρίποντα φτάνοντας τους 13 βαθμούς. Αντίθετα, η Έλτσε έμεινε στην 17η θέση με 10.