Σάββατο 6 Δεκεμβρίου 2014

Άλλη… Μονακό με Μπερμπάτοφ!!

Ο Μπερμπάτοφ βρίσκει δίχτυα και η Μονακό τρόπους για… τρίποντα! Δύο γκολ ο Βούλγαρος, νίκη 2-0 επί της Τουλούζ για τους μονεγάσκους.

Άλλη… Μονακό με Μπερμπάτοφ
Ο Μπερμπάτοφ βρήκε δίχτυα για δεύτερο παιχνίδι στη σειρά και η Μονακό πήρε τη δεύτερη σερί νίκη της στο πρωτάθλημα.

Οι μονεγάσκοι με τον Βούλγαρο επιθετικό να σκοράρει δύο φορές, τη μία από σημείο του πέναλτι μπόρεσαν να φύγουν με τους τρεις πόντους από το Μουνισιπάλ απέναντι στην Τουλούζ στο παιχνίδι το οποίο άνοιξε την αυλαία της 17ης αγωνιστικής του Σαμπιονά.

Ο Μπερμπάτοφ άνοιξε το σκορ στο 45ο λεπτό και στη συνέχεια στο 75ο λεπτό ευστόχησε σε πέναλτι, κάνοντας το 2-0.

Στους 26 βαθμούς έφτασε η ομάδα του Ζαρντίμ η οποία δείχνει σημάδια ανάκαμψης και πλέον έχει την ευκαιρία να περάσει στην 7η θέση, καθώς η Ναντ έχει πολύ δύσκολο έργο απέναντι στην Παρί Σεν Ζερμέν.