Σάββατο 6 Δεκεμβρίου 2014

Από περίπατος, θρίλερ η νίκη για Αλμερία!!

Χορταστικό ματς στο «Μπενίτο Βιγιαμαρίν» με την Μπέτις να χάνει 4-3 από την Αλμερία εντός έδρας, αλλά να κρατάει ζωντανές τις ελπίδες για πρόκριση στο φινάλε.

Από περίπατος, θρίλερ η νίκη για Αλμερία
Εκπληκτικό ματς στην έδρα της Μπέτις, με την Αλμερία να είναι καταιγιστική μέχρι το 61’, αφού προηγήθηκε με 4-0 και την Μπέτις να κάνει αντεπίθεση στο τελευταίο τέταρτο για να μπορέσει να διατηρήσει κάποιες ελπίδες πρόκρισης χάνοντας με ένα γκολ διαφορά (3-4).

Το 0-1 έκανε ο Μανέ μόλις στο 3ο λεπτό, ενώ στο 5’ ο Τεεράσιλ έκανε το 0-2. Στο 29ο λεπτό ο Κίκε διαμόρφωσε το 0-3, ενώ στο 61ο λεπτό ο Έντγκαρ σημείωσε και 4ο γκολ για τους φιλοξενούμενους.

Κάπου εκεί το ματς φαινόταν τελειωμένο, αλλά οι γηπεδούχοι με γκολ του Ρούμπεν Κάστρο στο 79ο, του Περκίς στο 85ο και του Χόρχε Μολίνα στο 90ο λεπτό μείωσε σε 3-4 και διατήρησε κάποιες πιθανότητες πρόκρισης για τη ρεβάνς στην έδρα της Αλμερία.