Πέμπτη 22 Ιανουαρίου 2015

«Βιόλα» με φόρα!!

Από νωρίς «καθάρισε» η Φιορεντίνα την πρόκρισή της στα προημιτελικά του Κυπέλλου Ιταλίας. Μισή ώρα ήταν αρκετή για τους «βιόλα» ώστε να φτάσουν στο 3-1 επί της Αταλάντα στο «Αρτέμιο Φράνκι».

«Βιόλα» με φόρα
Χωρίς προβλήματα πήρε το εισιτήριο για τους «8» του Κυπέλλου Ιταλίας η Φιορεντίνα. Η ομάδα του Βιντσέντσο Μοντέλα δεν δυσκολεύτηκε απέναντι στην Αταλάντα και προκρίθηκε χάρη στη νίκη της με 3-1.

Το σκορ στο «Αρτέμιο Φράνκι» άνοιξε μόλις στο 6ο λεπτό ο Μάριο Γκόμεζ. Οι «βιόλα» συνέχισαν σε υψηλές στροφές και έξι λεπτά αργότερα με εύστοχη εκτέλεση του Κουαδράδο (11’) διπλασίασαν τα τέρματά τους. Το έργο των φιλοξενούμενων είχε γίνει ιδιαίτερα δύσκολο, ενώ αντίδραση δεν ήρθε ποτέ. Η Φιορεντίνα συνέχισε να πιέζει και λίγο πριν τη συμπλήρωση μισής ώρας παιχνιδιού (28’) ο Γκόμεζ, με το δεύτερο τέρμα του, τελείωσε το παιχνίδι. Η Αταλάντα μείωσε στο 40’ με τον Μπιάνκι, όμως στο δεύτερο ημίχρονο δεν μπόρεσε να πετύχει και δεύτερο γκολ και να ξαναμπεί στο ματς.