Τρίτη 6 Ιανουαρίου 2015

Την πήρε μόνος του!!

Ο Άντερσον πήρε από το χέρι την Λάτσιο και την οδήγησε στη νίκη 3-0 επί της Σαμπντόρια πετυχαίνοντας το ένα γκολ και φτιάχνοντας τα άλλα δύο.

Την πήρε μόνος του!
Κανείς στη Λάτσιο δεν θα μπορούσε να φανταστεί μια τόσο εύκολη νίκη απέναντι στην Σαμπντόρια!

Κανείς, εκτός του Άντερσον! Ο Βραζιλιάνος ήταν ο καλύτερος του αγωνιστικού χώρου και εκείνος ο οποίος οδήγησε τους «λατσιάλι» στη νίκη 3-0, φτιάχνοντας δύο γκολ και σκοράροντας το άλλο ένα.

Στο 38ο λεπτό έβγαλε σε πλεονεκτική θέση τον Παρόλο ο οποίος νίκησε τον αμυντικό και άνοιξε το σκορ με 1-0.

Τρία λεπτά αργότερα μετά από πάσα του Λούλιτς, ο Άντερσον έκανε το 2-0. Στο 66ο λεπτό ο Τζόρτζεβιτς ήταν ο αποδέκτης της πάσας του Άντερσον και αυτός που έκανε το τελικό 3-0.

Η Σαμπντόρια διαμαρτύρεται και δικαιολογημένα για ένα πέναλτι που θα έπρεπε να της δοθεί στο 58ο λεπτό.