Κυριακή 22 Φεβρουαρίου 2015

Ξύλο και διακοπή στο Καέν-Λανς!! (pics)

Σοβαρά επεισόδια ανάμεσα σε οπαδούς της Λανς και σε ανθρώπους ασφαλείας του γηπέδου έλαβαν χώρα στο «Μισέλ-ντ’ Ορνανό», με αποτέλεσμα να διακοπεί για περίπου δέκα λεπτά το ματς με την Καέν!

Ξύλο και διακοπή στο Καέν-Λανς! (pics)
Ο ορατός κίνδυνος του υποβιβασμού, σε συνδυασμό με την τραγική εικόνα κόντρα στην Καέν, οδήγησαν σε ένα γερό… ξέσπασμα τους οπαδούς της Λανς, οι οποίοι ξεκίνησαν επεισόδια με τους άνδρες ασφαλείας του «Μισέλ-ντ’ Ορνανό» και προκάλεσαν την προσωρινή διακοπή της αναμέτρησης!

Ο Σάλα από το 75’ είχα κάνει ήδη το 4-1 για την Καέν και περίπου πέντε λεπτά αργότερα, οι οπαδοί των φιλοξενούμενων εξοργισμένοι απ’ όσα έβλεπαν στον αγωνιστικό χώρο, άρχισαν τη «βροχή αντικειμένων», ενώ στη συνέχεια ορισμένοι εξ αυτών κατέβηκαν από τις κερκίδες, με τις αστυνομικές δυνάμεις να αποτρέπουν τα χειρότερα με την έγκαιρη επέμβασή τους!

Το ματς ξεκίνησε πάλι και φυσικά ο διαιτητής της αναμέτρησης, λόγω της τεταμένης κατάστασης και την εξέλιξη που είχε πάρει το σκορ, δεν κράτησε καν καθυστερήσεις.