Κυριακή 22 Φεβρουαρίου 2015

Τον Κέιν τον ρωτήσατε; (video)

Με buzzer beater του Χάρι Κέιν στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων, η Τότεναμ έσωσε την παρτίδα, ισοφαρίζοντας σε 2-2 την αναμέτρηση με την Γουέστ Χαμ στο «Γουάιτ Χαρτ Λέιν».

Δραματικό ήταν το φινάλε στο «Γουάιτ Χαρτ Λέιν»! Η Τότεναμ βρέθηκε πίσω στο σκορ 2-0, αλλά με αντεπίθεση στο τέλος απέσπασε την ισοπαλία.

Ο Ρόουζ με υπέροχο αριστερό σουτ μείωσε στο 81' και ο Κέιν στο φινάλε, μπορεί να έχασε το πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος, όμως στην επαναφορά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα διαμορφώνοντας το τελικό 2-2 στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων!

Για τα «σφυριά» σκόραραν οι Κουγιατέ με κεφαλιά (22') και ο Σακό με κοντινό πλασέ (61').

Το πρόγραμμα της 26ης αγωνιστικής

Σάββατο, 21/2

Άστον Βίλα-Στόουκ 1-2
(20’ Σινκλέρ - 45’ Ντιουφ, 90’+3’ πεν. Μόουσες)

Τσέλσι-Μπέρνλι 1-1
(14’ Ιβάνοβιτς - 81’ Μι)

Κρίσταλ Πάλας-Άρσεναλ 1-2
(90’+4’ Μιούρεϊ - 8’ πεν. Καθόρλα, 45’+1’ Ζιρού)

Χαλ-ΚΠΡ 2-1
(16’ Γέλαβιτς, 89’ Εντόι - 39’ Όστιν)

Σάντερλαντ-Γουέστ Μπρομ 0-0

Σουόνσι-Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 2-1
(30’ Κι, 73’ Γκομίς - 28’ Ερέρα)

Μάντσεστερ Σίτι-Νιούκαστλ 5-0
(2’ πεν. Αγουέρο, 12’ Νασρί, 21’ Τζέκο, 51’, 53’ Σίλβα)

Κυριακή, 22/2

Τότεναμ-Γουέστ Χαμ 2-2
(81' Ρόουζ, 90+6' Κέιν-22' Κουγιατέ, 62' Σακό)

Άρσεναλ-Έβερτον (16:05)

*Ο αγώνας ΚΠΡ-Τότεναμ μεταφέρεται για τις 7/3 ενώ η αναμέτρηση ανάμεσα σε Λέστερ και Τσέλσι θα γίνει στις 29/4, λόγω του τελικού Λιγκ Καπ ανάμεσα στα «σπιρούνια» και την ομάδα του Ζοσέ Μουρίνιο, που θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 1 Μαρτίου. *Πηγή: sport-fm.gr*