Κυριακή 8 Μαρτίου 2015

Την αποβολή… περίμενε!!

Λίγα λεπτά μετά την αποβολή του Εντόνγκ, η Σεντ Ετιέν «ξύπνησε» και επικράτησε 2-0 της Λοριάν, με αυτή να είναι η πρώτη της νίκη ύστερα από επτά σερί αγωνιστικές!

Την αποβολή… περίμενε!
Περίπου δύο μήνες περίμενε η Σεντ Ετιέν για να πανηγυρίσει μία νίκη!

Οι «στεφανουά» επικράτησαν δύσκολα της Λοριάν με 2-0, παίρνοντας έτσι το πρώτο τους «τρίποντο» ύστερα από επτά σερί αγωνιστικές στη Ligue 1.

Το σημείο που κρίθηκε η αναμέτρηση ήταν η αποβολή –με δεύτερη κίτρινη κάρτα- του Εντόνγκ στο 68’, με τους φιλοξενούμενους να… καταρρέουν και να δέχονται το γκολ του Μολό, επτά λεπτά αργότερα (75’). Από εκείνο το σημείο και έπειτα, η Σεντ Ετιέν έκανε ό,τι ήθελε στον αγωνιστικό χώρο, με τον Γκραντέλ να διαμορφώνει το τελικό 2-0 ακριβώς με τη συμπλήρωση 90 λεπτών αγώνα.