Κυριακή 8 Μαρτίου 2015

Τα έκανε… μαντάρα η Γκλάντμπαχ!!

Πήρε προβάδισμα δύο τερμάτων στην «Κόφεϊς Αρίνα», όμως η Γκλάντμπαχ ήταν τόσο κακή που κινδύνεψε με την ήττα. Η ψυχωμένη Μάιντς δεν παράτησε το παιχνίδι, ισοφάρισε 2-2 και να νιώθει άτυχη με τον βαθμό

Τα έκανε… μαντάρα η Γκλάντμπαχ
Ακόμη και σε μια κακή μέρα η Γκλάντμπαχ έδειξε ικανή να πάρει ένα ακόμη σημαντικό «τρίποντο», όμως τον τελευταίο λόγο στην «Κόφεϊς Αρίνα» τον είχε η Μάιντς. Οι γηπεδούχοι γύρισαν από το 2-0, έκαναν μέσα σε λίγα λεπτά το 2-2 και νιώθουν άτυχοι που δεν κέρδισαν το ματς.

Το σκορ άνοιξε για τους φιλοξενούμενους ο Ράφαελ στο 27ο λεπτό. Η ομάδα του Σμιντ πίεσε στρίμωξε την Γκλάντμπαχ, που όμως κατάφερε να πετύχει και δεύτερο τέρμα και πάλι με τον Βραζιλιάνο (67’). Μπορεί όλα να έδειχναν πως είχαν κριθεί, όμως ο Ντε Μπλάσις και οι συμπαίκτες του δεν το έβαλαν κάτω.

Ο Γκάις ξαναέβαλε την ομάδα του στο παιχνίδι μειώνοντας στο 73’ και πριν καλά – καλά το συνειδητοποιήσει η άμυνα το Ζόμερ δέχτηκε και δεύτερο γκολ με τον Οκαζάκι στο 77ο λεπτό. Το γήπεδο πήρε φωτιά…. Η Μάιντς πίεσε ασφυκτικά, αλλά δεν κατάφερε να κάνει την ολική ανατροπή.