Κυριακή 8 Μαρτίου 2015

Στοπ στα έξι!!

Ο δεύτερος γύρος ήταν δικός της. Η Φίτεσε όμως βρήκε τον δάσκαλό της στην Χέρακλες, η οποία ισοφάρισε (1-1) με γκολ στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων και σταμάτησε το νικηφόρο σερί των 6 αγωνιστικών

Στοπ στα έξι
Στην Χέρακλες σταμάτησε η πορεία πρωταθλητισμού που έκανε η Φίτεσε στον δεύτερο γύρο της Eredivisie, με τις δύο ομάδες να μένουν στο 1-1 στην 26η αγωνιστική της Eredivisie.

Το σερί των έξι αγωνιστικών της Φίτεσε σταμάτησε το γκολ του Άβντιτς στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων και έβαλε «στοπ» στο νικηφόρο σερί των έξι αγωνιστικών που διατηρούσε μέχρι τώρα.

Την ισχυρή έδρα της Ντεν Χάαγκ «έσπασε» η Χέρενφεν που επιβλήθηκε 1-0 στην 26η αγωνιστική της Eredivisie.

Με τον Σλάχφερ να σκοράρει το «χρυσό» γκολ για τους φιλοξενούμενους, κρίθηκε το τρίποντο που κράτησε την Χέρενφεν στην έβδομη θέση της βαθμολογίας.

Από την άλλη, οι γηπεδούχοι -που ήταν για έξι αγωνιστικές αήττητοι στην έδρα τους- δεν κατάφεραν να διατηρήσουν το σερί τους και έμειναν στην 14η θέση, έξι βαθμούς πάνω απ’ την επικίνδυνη ζώνη. *Πηγή: sport-fm.gr*