Σάββατο 18 Απριλίου 2015

Αν θες πρωτάθλημα… τη νικάς!!

Πριν λίγες εβδομάδες η Λιόν ηττήθηκε στην έδρα της απ’ τη Νις. Η Παρί Σεν Ζερμέν όμως δεν έπεσε στην… παγίδα, πέρασε με 3-1 απ’ τη Νίκαια και επανήλθε στην κορυφή της βαθμολογίας της Ligue 1.

Αν θες πρωτάθλημα… τη νικάς (video)
Η Λιόν την πάτησε πριν λίγες εβδομάδες απ’ τη Νις, όμως η Παρί Σεν Ζερμέν δεν έπεσε στην… παγίδα και επιβλήθηκε 3-1 στη Νίκαια, για την 33η αγωνιστική της Ligue 1.

Η απουσία του Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς δεν κόστισε στους Παριζιάνους που πανηγύρισαν το σπουδαίο διπλό και επανήλθαν στην κορυφή της βαθμολογίας, εκτοπίζοντας την ομάδα του Φουρνιέ.

Ο Παστόρε ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ στο 40’ και παρά την ισοφάριση του Μπόντμερ στην εκπνοή του ημιχρόνου, η Παρί απάντησε μέσα σε έξι λεπτά, με το δεύτερο προσωπικό τέρμα του Παστόρε (63’) και εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Καβάνι (69’).