Κυριακή 24 Μαΐου 2015

Ζορίζουν τα πράγματα…!

H ισοπαλία που πήραν Καλλιθέα και Ηρακλής Ψαχνών κόντρα σε Ερμιονίδα και Αχαρναϊκό δεν τους έβγαλε απ’ τα ζόρια, μετά τη νίκη (1-0) του Παναιγιάλειου επί της Επισκοπής στην 6η αγωνιστική των πλέι άουτ

Ζορίζουν τα πράγματα…
Σημαντικό βαθμό -αλλά, προς το παρών τουλάχιστον, όχι σωτήριο- πήραν Καλλιθέα και Ηρακλής Ψαχνών κόντρα σε Ερμιονίδα και Αχαρναϊκό αντίστοιχα στην έκτη αγωνιστική των πλέι άουτ.

Η ομάδα των Ψαχνών -που ήδη βρισκόταν σε δεινή θέση- έμεινε στο 1-1 με τον Αχαρναϊκό, γνωρίζοντας μάλιστα… πικρή ισοφάριση στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, όταν ο Ιωάννου έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Με αντίστοιχο τρόπο έμεινε στο 1-1 και η Καλλιθέα με την Ερμιονίδα, αφού η ομάδα του Παντέλη προηγήθηκε με το γκολ του Ντουρμισάι στο 50’, όμως 13 περίπου λεπτά αργότερα ο Παβίσεβιτς ισοφάρισε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Έτσι, μεγάλος κερδισμένος της αγωνιστικής ήταν ο Παναιγιάλειος, ο οποίος επικράτησε 1-0 της Επισκοπής, που αποχαιρέτησε και τυπικά την κατηγορία. Η εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Φουρτάδο -μετά από ανατροπή του Παπαδήμα στον Ουρτάδο- κράτησε την ομάδα του Αιγίου τρεις βαθμούς πάνω απ’ την Καλλιθέα και στο +8 απ’ τον Ηρακλή Ψαχνών, με τέσσερις αγωνιστικές να απομένουν μέχρι το φινάλε.