Παρασκευή 24 Ιουλίου 2015

Μακ: «Ήταν καθήκον μας η πρόκριση»

Το δικό του μήνυμα μετά την πρόκριση του ΠΑΟΚ στην επόμενη φάση του Europa League έστειλε ο Ρόμπερτ Μακ, ο οποίος δήλωσε χαρούμενος που θα αγωνιστεί στην πατρίδα του, τη Σλοβακία.

Ο διεθνής άσος δήλωσε ότι η πρόκριση για τον «Δικέφαλο του Βορρά» ήταν καθήκον και στόχος όλης της ομάδας και από τη στιγμή που συνοδεύτηκε με το 6-0 ήταν ό,τι καλύτερο για όλους.

Αναλυτικά όσα έγραψε στην επίσημη ιστοσελίδα του

«Πριν το ματς, δεν μπορούσαμε να δεχθούμε τίποτα πέρα από τη νίκη. Από το πρώτο λεπτό, βαδίσαμε ξεκάθαρα προς τον στόχο μας. Είχαμε μια φανταστική αρχή, στα πρώτα 15 λεπτά πετύχαμε τρία γκολ.

Συνεχίσαμε σε καλό ρυθμό και για 70 λεπτά δεν κάναμε τίποτα άχρηστο. Φυσικά, είμαι χαρούμενος που σκόραρα ξανά. Αλλά η μεγαλύτερη ικανοποίησή μου έρχεται από την πρόοδο μας. Παίξαμε καλά, πετύχαμε πολλά γκολ.

Είμαι χαρούμενος που προκριθήκαμε, για μας ήταν καθήκον γιατί στόχος μας είναι η φάση των ομίλων του Europa League. Ανυπομονώ να παίξω εναντίον της Σπάρτακ, είμαι χαρούμενος που θα αγωνιστώ στην Σλοβακία με την φανέλα του ΠΑΟΚ». *Πηγή: sport-fm.gr*