Δευτέρα 21 Δεκεμβρίου 2015

Χαμόγελα, αλλά μόνο για έναν λόγο!!

Χαμόγελα, αλλά μόνο για έναν λόγο

Προβληματισμό (για αρκετούς λόγους) προκάλεσε πιο πολύ στον ΠΑΟΚ η νίκη επί του Πλατανιά, παρά ικανοποίηση.

Μόνο το «τρίποντο» θέλουν να κρατήσουν στον ΠΑΟΚ από την αναμέτρηση με τον Πλατανιά, με την οποία ολοκληρώθηκαν οι υποχρεώσεις του «Δικεφάλου του Βορρά» για το 2015.

Οι αποδοκιμασίες του κόσμου στο ημίχρονο (όταν το ματς ήταν στο 0-0), αλλά και μετά το τέλος του (όπου ήρθε νίκη με 1-0), η εμφάνιση της ομάδας του Ιγκόρ Τούντορ αφήνουν γλυκόπικρη γεύση και αυτό φάνηκε άλλωστε και από τις δηλώσεις του Ιβάν Σαββίδη. Παράλληλα, οι τραυματισμοί των Κωνσταντινίδη, Όλσεν –και ειδικά του πρώτου- έχουν προκαλέσει επιπλέον προβληματισμό.

Ο ΠΑΟΚ πρέπει να πορευτεί με μείον ένα δεξί μπακ έως το τέλος της σεζόν, εκτός αν αποκτηθεί παίκτης στην προσεχή μεταγραφική περίοδο, διότι ο νεαρός ποδοσφαιριστής θα μείνει εκτός για έξι μήνες.

Για την κατάσταση του Σουηδού τερματοφύλακα επικρατεί αγωνία, καθώς έγινε αλλαγή στο χθεσινό ματς και στην παρούσα φάση η μόνη σίγουρη επιλογή από την τριάδα που υπολόγιζε ο Κροάτης, για τη θέση κάτω από τα δοκάρια, είναι ο Μελίσσας, καθώς είναι τραυματίας κι ο Γλύκος.