Σάββατο 2 Ιανουαρίου 2016

«Σώθηκε» στο 90' η Σέλτικ!!

Χάρις σε γκολ του Γκρίφις στο 90ο λεπτό, η Σέλτικ πήρε μια αγχωτική νίκη επί της Πάρτικ Θιστλ και παρέμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας.

«Σώθηκε» στο 90' η ΣέλτικΈνα γκολ του Γκρίφις στο 90ο λεπτό ήταν αρκετό για να χαρίσει ένα αγχωτικό τρίποντο στην Σέλτικ επί της Πάρτικ Θιστλ. Με αυτή τη νίκη, οι Καθολικοί παρέμειναν στην κορυφή της βαθμολογίας με 46 βαθμούς και περιμένουν να δουν εάν θα τους πιάσει αύριο η Αμπερντίν. Ωστόσο, η Σέλτικ έχει δύο ματς λιγότερα και έχει την ευκαιρία να ξεφύγει όταν διεξαχθούν αυτά.

Στα υπόλοιπα ματς της ημέρας, η Νταντί επικράτησε 2-1 της Νταντί Γιουνάιτεντ με ανατροπή, η Ινβερνές κέρδισε 2-0 την Ρος Κάουντι και η Χαρτς πήρε τον εκτός έδρας βαθμό στην έδρα της Κιλμάρνοκ (2-2).

Τέλος, στο πιο εντυπωσιακό παιχνίδι, η Χάμιλτον πήρε ανέλπιστο βαθμό στην έδρα της Μάδεργουελ καθώς ισοφάρισε σε 3-3 με πέναλτι του Κρόφορντ στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων.