Σάββατο 30 Απριλίου 2011

«Τεσσάρα» το Χιούστον, έπαιξε ο Κόκε! (video)

Στην πρώτη θέση της ανατολικής περιφέρειας στο MLS ανέβηκαν οι Χιούστον Ντάϊναμο, μετά τον θρίαμβο επί των Ντι Σι Γιουνάιτεντ με σκορ 4-1. Μεγάλος πρωταγωνιστής για τη νέα ομάδα του Σέρχιο Κόκε, που δεν αγωνίστηκε, ήταν ο Ουίλ Μπρούιν, που πέτυχε τρία από τα τέσσερα γκολ της ομάδας του στο 4’, 41’ και 57’. Στο μεσοδιάστημα (39’), ο Μαρκ Μπουρτς είχε ισοφαρίσει σε 1-1. Ο Καμ Ουίβερ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα στο 62ο λεπτό, μετά από «τραγικό» λάθος της αντίπαλης άμυνας.
Ο Ισπανός πρώην μεσοεπιθετικός του Άρη, αγωνίστηκε μόλις για έξι λεπτά στην αναμέτρηση, προκειμένου να πάρει το «βάπτισμα του πυρός», ενώ στο video που υπάρχει παρακάτω, μπορείτε να τον διακρίνετε να μοιράζει συγχαρητήρια στους νέους του συμπαίκτες.
Το Χιούστον βρίσκεται στην πρώτη θέση της Ανατολής με 12 βαθμούς σε 7 αγώνες και ακολουθούν οι Νιου Γιορκ Ρεντ Μπουλς του Τιερί Ανρί με 11 βαθμούς αλλά και έναν αγώνα λιγότερο.

Houston Dynamo vs D C United 4-1 HIGHLIGHTS by citrusblack83