Κυριακή 20 Νοεμβρίου 2011

"Χωρίς υπερβολές, θα μπορούσε να ήταν ...5-1 κι 6-2"!

Νίκη με μεγάλο σκορ μπορούσε να πετύχει στο ντέρμπι ο Ολυμπιακός, σύμφωνα με τον πρόεδρο της ΠΑΕ, Βαγγέλη Μαρινάκη: "Αν η τύχη ήταν μαζί μας, το σκορ θα μπορούσε να είναι 5-1, 6-1 κι 6-2"!

Αναλυτικά οι δηλώσεις του Βαγγέλη Μαρινάκη:
«Ήταν ένα πάρα πολύ ωραίο ματς, με πάρα πολλές φάσεις. Είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος με την ομάδα μας. Από ότι είδα είχαμε 22 τελικές προσπάθειες. Στο τελευταίο 25λεπτο του α’ ημιχρόνου και στο β μέρος κάναμε πολλές φάσεις. Δυστυχώς δεν είχαμε την τύχη με το μέρος μας
Δεν έχει σημασία, ο Ολυμπιακός είναι μεγάλη ομάδα και μπορεί να παίξει χωρίς τον Ιμπαγασα και τον Μακούν, που ήταν ο καλύτερος μας παίκτης και χωρίς τον Φέισα. Έχουμε πάρα πολλούς παίκτες, οι οποίοι στα δύσκολα, όπως είδατε ανταποκρίνονται
Από κει και πέρα, ήταν πολύ καλό για το ελληνικό Ποδόσφαιρο αυτό που είδαμε σήμερα. Ο κόσμος του Ολυμπιακού για άλλη μια φορά ήταν υπέροχος και θέλω να τον ευχαριστήσω για τη συμπεριφορά του μέσα στο γήπεδο. Από κει και πέρα κοιτάμε μπροστά, είμαστε η καλύτερη ομάδα. Αν είχαμε την τύχη με το μέρος μας, το σκορ θα μπορούσε να ήταν 5-1, 6-1, 6-2, χωρίς καμία υπερβολή. Αλλά δεν έχει σημασία, κοιτάμε μπροστά, έχουμε ένα δύσκολο ματς στη Μασσαλία και είμαι πάρα πολύ αισιόδοξος για το μέλλον"