Κυριακή 20 Νοεμβρίου 2011

Έκανε αυτό που έπρεπε!!

Καταιγιστική για ακόμη ένα ματς ήταν η Μπαρτσελόνα, η οποία κέρδισε με 4-0 τη Σαραγόσα κι ελπίζει σε στραβοπάτημα της Ρεάλ απόψε με τη Βαλένθια.
Έκανε αυτό που έπρεπε
Απόλυτη κυρίαρχος του αγώνα η Μπαρτσελόνα, κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 19ο λεπτό. Ο Τσάβι έβγαλε ιδανική σέντρα και ο Πικέ με κεφαλιά από τη μικρή περιοχή, δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον Ρομπέρτο. Από εκεί και πέρα, οι «μπλαουγκράνα» σφυροκοπούσαν τον Ρομπέρτο, ο οποίος όμως έμεινε όρθιος μέχρι το 43'. Στο συγκεκριμένο λεπτό ο Φάμπρεγκας βρήκε τον Μέσι με κάθετη μπαλιά μέσα στην περιοχή και ο Αργεντινός με όμορφο πλασέ έκανε το 2-0.
Ο Ρομπέρτο συνέχισε να κάνει ότι μπορεί για μη δεχτεί άλλο γκολ, ωστόσο στο 54ο λεπτό η Μπαρτσελόνα πέτυχε το 3-0 με έναν όχι και τόσο συνηθισμένο σκόρερ. Ο λόγος για τον Κάρλες Πουγιόλ, ο οποίος έσπρωξε τη μπάλα στα δίχτυα από κοντά, μετά από φάση διαρκείας στα καρέ της Σαραγόσα. Το τελικό 4-0 διαμόρφωσε ο Νταβίδ Βίγια με κεφαλιά ψαράκι μετά από γύρισμα του Κουένσα από τα δεξιά.
Πηγή: aek365.gr