Κυριακή 20 Νοεμβρίου 2011

Νίκησε η Ίντερ!

Κάνοντας ένα πολύ καλό 2ο ημίχρονο, η Ίντερ κέρδισε με 2-1 την Κάλιαρι, ωστόσο είναι ακόμη πολύ πίσω στη βαθμολογία.
Πολύ μέτριο ματς στα πρώτα 20 λεπτά ωστόσο από εκεί και πέρα η Ίντερ ανέβασε ταχύτητα και απείλησε. Πρώτη καλή φάση στο 21' με τον Πατσίνι να σουτάρει από καλή θέση και τη μπάλα να περνά λίγο άουτ, ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα ο Αγκάτσι είπε όχι σε προσπάθεια του Σάρατε.
Οι «νερατζούρι» μπήκαν πιο δυνατά στην επανάληψη και κατάφεραν να καθαρίσουν το ματς μέσα σε ένα πεντάλεπτο. Αρχικά στο 55ο λεπτό ο Τιάγκο Μότα έκανε το 1-0 με κοντινή προβολή μετά από εκτέλεση φάουλ του Άλβαρες. Το 2-0 για την Ίντερ ήρθε στο 60' με όμορφο πλασέ του Κουτίνιο από το ύψος της περιοχής. Το μόνο που κατάφερε η Κάλιαρι ήταν να μειώσει με τον Λαριβέι στο 89ο λεπτό.
Πηγή: aek365.gr