Σάββατο 11 Αυγούστου 2012

Της… αποβολής το κάγκελο!!

Της… αποβολής το κάγκελο!
Ασυνήθιστη εξέλιξη είχε η πρεμιέρα της Ligue 1. Η Μονπελιέ υποδέχτηκε την Τουλούζ και εκτός από το 1-1 και την… γκέλα της πρωταθλήτριας υπήρχαν και τρεις αποβολές. Τι και αν έρχονται από διακοπές οι παίκτες και τα νεύρα είναι πιο χαλαρά ο Σαϊχι των γηπεδούχων και οι Ρεγκατίν και Οριέ είδαν την κόκκινη κάρτα του διαιτητή.

Οι πρωταθλητές άνοιξαν το σκορ με τον Καμαρά στο 34’ και λίγο αργότερα έμειναν με δέκα παίκτες μετά την αποβολή του Σαϊχί. Οι φιλοξενούμενοι ισορρόπησαν το παιχνίδι και εκμεταλλεύτηκαν το αριθμητικό πλεονέκτημα μέχρι το γκολ του Μπεν Γιεντέρ, το οποίο έφερε το παιχνίδι στα ίσια. Ένα λεπτό αργότερα οι παίκτες της Τουλούζ έμεινα και αυτοί δέκα λόγω αποβολής του Ρεγκατίν, ενώ έξι λεπτά πριν το τέλος ήρθε μια ακόμα απευθείας κόκκινη κάρτα, αυτή την φορά στον Οριέ.