Παρασκευή 12 Οκτωβρίου 2012

Φιλική «τριάρα» οι Ελπίδες!!

Με 3-1 νίκησε η Εθνική Ελπίδων την αντίστοιχη του Βελγίου σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη στο γήπεδο του Ελληνικού.

Το σκορ "άνοιξε" για την Εθνική μας ο Καρέλης μόλις στο 3ο λεπτό της αναμέτρησης. Στο 70΄ ο Βέλλιος διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας με εντυπωσιακή κεφαλιά. Στο 79΄ ήταν η σειρά του Κατίδη να σκοράρει με ψηλοκρεμαστό πλασέ. Το Βέλγιο μείωσε σε 3-1 με τον Τζενάρο τρία λεπτά την το τέλος της αναμέτρησης.

Οι συνθέσεις:

Ελλάδα: Γκέλιος (46' Διούδης), Σπυρόπουλος, Ποτουρίδης, Μπουγαΐδης (74' Τριανταφυλλόπουλος), Κουρμπέλης (62' Νταμαρλής), Μπάλλας (76' Πέλκας), Μαυρίας (61' Κολοβός), Γιαννιώτας (69' Λυκογιάννης), Βέλλιος, Καρέλης (62' Κατίδης), Σταφυλίδης.

Βέλγιο: Καστέλς, Καβάντα, Αρσλάνατζιτς, Ντε Μποκ, Ντε Γιόνγκ (76' Περντικίτσι), Οζτούρκ (62' Τζενάρο), Κουβελιέρ (46' Βαν Τριχτ, 67' Χέιμανς), Μπατσουάι (60' Αντεσανιά), Μένγκα, Αζάρ, Μουσόντα.

πηγή: metrosport.gr