Παρασκευή 12 Οκτωβρίου 2012

Κακά… μαγεία, Βραζιλία!! (video)

Κακά… μαγεία, Βραζιλία (video)
Η επανεμφάνιση του Κακά με την εθνική Βραζιλίας είναι γεγονός!

Ο μεσοεπιθετικός της Ρεάλ Μαδρίτης αγωνίστηκε βασικός με τη φανέλα της «σελεσάο» για πρώτη φορά μετά το 2010, και μαζί με τους υπόλοιπους συμπαίκτες του επικράτησαν 6-0 του Ιράκ. Με πολλούς αστέρες παρατάχθηκε η ομάδα του Μάνο Μενέσες.

Τον… χορό των γκολ άνοιξε ο Όσκαρ στο 22’μετά από ασίστ του Νεϊμάρ και πέντε λεπτά αργότερα και πάλι ο μεσοεπιθετικός της Τσέλσι βρήκε… δίχτυα. Αυτή τη φορά ήταν η σειρά του Κακά να δώσει την πάσα.

Και αφού είχε ήδη μια ασίστ στο παιχνίδι, έβαλε κι αυτός γκολ. Τρία λεπτά μετά την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου, ο Κακά πέτυχε το τέρμα και ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0. Στο 56’ ο Χουλκ έκανε το 4-0 και στο 75’ μπήκε και το όνομα του Νεϊμάρ στους σκόρερ του αγώνα, με τον άσο της Σάντος να δίνει… αέρα πέντε γκολ στη Βραζιλία.

Το τελικό 6-0 στη φιλική αναμέτρηση της «σελεσάο» σημείωσε ο Λούκας Μόουρα, μετά από ωραία πάσα του Νεϊμάρ.

Βραζιλία (Μάνο Μενέσες): Άλβες, Κορέια, Τιάγκο Σίλβα, Νταβίντ Λουίζ, Μαρσέλο, Κακά (72’ Λούκας Μόουρα), Ραμίρες (81’ Σάντρο), Παουλίνιο (89’ Φερνάντο), Όσκαρ (82’ Γκιλιάνο), Χουλκ (74’ Τιάγκο Νέβες), Νεϊμάρ