Τρίτη 11 Δεκεμβρίου 2012

Λάνγκφορντ και… ξερός!!

Λάνγκφορντ και… ξερός
Με τον Κιθ Λάνγκφορντ να σκοράρει με την εκπνοή, η Εμπόριο Αρμάνι Μιλάνο επικράτησε της Σκαβολίνι στο Πέζαρο για την ενδέκατη αγωνιστική κι έφτασε τις έξι νίκες. Ο Αμερικανός γκαρντ πέτυχε και τους 9 πόντους του στα τελευταία δύο λεπτά του αγώνα βοηθώντας την προσεχή αντίπαλο του Ολυμπιακού να πάρει τη νίκη.

Ο Γιάννης Μπουρούσης σε 14 λεπτά είχε 12 πόντους (2/2 βολές, 2/4 δίποντα, 2/3 τρίποντα) και 3 ριμπάουντ, ενώ ο Αντώνης Φώτσης σε 22 λεπτά είχε 4 πόντους (2/3 δίποντα, 0/2 τρίποντα) και 5 ριμπάουντ.

Η Σιένα έφτασε τις εννέα νίκες νικώντας άνετα την Κρεμόνα με 81-68 και συγκατοικεί στη δεύτερη θέση με τη Σάσαρι, έναν βαθμό πίσω από την πρωτοπόρο Βαρέζε. Ο Μπόμπι Μπράουν με 15 πόντους ηγήθηκε και πάλι των πρωταθλητών, ενώ 13 πόντους είχε ο Ντέιβιντ Μος, 12 ο Ντέιβιντ Χάκετ και 11 ο Ματ Τζάνινγκ.