Σάββατο 22 Δεκεμβρίου 2012

Την έσωσε ο Καμπιάσο!!

Το γκολ του Καμπιάσο στο 85ο λεπτό της αναμέτρησης με την Τζένοα διαμόρφωσε το τελικό 1-1 και έσωσε από τα χειρότερα την Ίντερ!

Την έσωσε ο Καμπιάσο
Και πάλι χαρούμενη πρέπει να είναι η Ίντερ! Οι νερατζούρι ήρθαν ισόπαλοι 1-1 εντός έδρας με την Τζένοα στο πρώτο χρονικά παιχνίδι του Σαββάτου για την 18η αγωνιστική του ιταλικού πρωταθλήματος.

Οι παίκτες του Στραματσιόνι βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο 77ο λεπτό με τον Ιμόμπιλε. Ωστόσο ο Καμπιάσο στο 85ο λεπτό του αγώνα ισοφάρισε για την Ίντερ. Οι προσπάθειες για ένα δεύτερο τέρμα που θα έδινε στην ομάδα του Στραματσιόνι δεν στέφθηκαν με επιτυχία και έτσι το παιχνίδι έληξε με την Τζένοα να πανηγυρίζει για την κατάκτηση ενός βαθμούς.

Με το αποτέλεσμα αυτό η Ίντερ να μένει εννιά βαθμούς μακριά από την κορυφή και την Γιουβέντους.