Παρασκευή 21 Δεκεμβρίου 2012

Τι να φοβηθείς από αυτή τη Λεβάντε…!! (video)

Την ήττα 3-0 στην έδρα της Ράγιο Βαγιεκάνο γνώρισε η αντίπαλος του Ολυμπιακού στους «32» του Γιουρόπα Λιγκ, Λεβάντε για την 17η αγωνιστική.

Τι να φοβηθείς από αυτή τη Λεβάντε… (video)
Λίγες ώρες μετά το αποτέλεσμα της κλήρωσης της φάσης των «32» του Γιουρόπα Λιγκ, που έφερε τη Λεβάντε στον δρόμο του Ολυμπιακού, οι Λεβαντίνοι έδιναν εκτός έδρας παιχνίδι με την Ράγιο Βαγιεκάνο για την 17η αγωνιστική.

Όποιος λοιπόν είδε την αναμέτρηση και την ήττα της 3-0, καταλαβαίνει ότι οι «ερυθρόλευκοι» δεν έχουν να φοβηθούν απολύτως τίποτα.

Η Λεβάντε, όμως, παρά την κακή εμφάνιση παραμένει μία πάρα πολύ καλή ομάδα και το σημαντικότερο όλων είναι ότι οι αναμετρήσεις με τον Ολυμπιακό αργούν ακόμα και κανείς δεν μπορεί να γνωρίζει την κατάσταση που θα βρίσκονται οι δύο ομάδες. Ο Νίκος Καράμπελας δεν αγωνίστηκε καθόλου στον αγώνα με τη Ράγιο.

Οι γηπεδούχοι έκανε το 1-0 με το Νάτσο στο 59’. Ο Πίτι στο 80ο λεπτό διπλασίασε τα τέρματα της Ράγιο, ενώ ο Βάσκες στο τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης έκανε το τελικό 3-0.

Rayo Vallecano vs Levante 3:0 MATCH HIGHLIGHTS από UCL2410