Παρασκευή 28 Ιουνίου 2013

Θετικό ντεμπούτο ο Λοντίγκιν!!

Την πρώτη του συμμετοχή –έστω και σε φιλικό αγώνα- έκανε ο Γιούρι Λοντίγκιν με την φανέλα της Ζενίτ στην ήττα 1-0 από την Σαχτάρ.

Θετικό ντεμπούτο ο Λοντίγκιν (video)
Βασικός ξεκίνησε ο Γιούρι Λοντίγκιν στο φιλικό παιχνίδι της Ζενίτ με την Σαχτάρ. Αυτή ήταν η πρώτη συμμετοχή του διεθνούς τερματοφύλακα με τη νέα του ομάδα.

Οι Ουκρανοί επικράτησαν 1-0, χάρη στην απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ντούγκλας Κόστα (69’), ωστόσο το ντεμπούτο του «δικού μας» ήταν θετικό.

Αγωνίστηκε σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού, έκανε αρκετές αποκρούσεις με πιο σημαντικές αυτές στο σουτ του Σρνα στο 30’, καθώς και το τετ-α-τετ με τον Αντριάνο, δέκα λεπτά πριν το φινάλε της αναμέτρησης. Για την ιστορία, οι Ρώσοι έπαιξαν για περίπου 50 λεπτά με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Ρόντιτς, ενώ με τη σειρά τους είχαν κι αυτοί ευκαιρίες για κάποιο τέρμα. Πηγή: sport-fm.gr