Τετάρτη 30 Οκτωβρίου 2013

Κόπα Σουντεμαρικάνα: Νέο 0-0 για Ρίβερ!

«Λευκή» ισοπαλία στην έδρα της Λανούς πήρε η Ρίβερ Πλέιτ στο πλαίσιο του πρώτου μισού προημιτελικής σειράς του Κόπα Σουνταμερικάνα.
Οι γηπεδούχοι έχασαν περισσότερες ευκαιρίες στο πρώτο 45λεπτο, αλλά στο δεύτερο ημίχρονο απείλησε σε μεγαλύτερο βαθμό η Ρίβερ, η οποία προσέγγισε γκολ υπό ευνοϊκότατες προϋποθέσεις σε τρεις περιπτώσεις. Ωστόσο, οι δύο ομάδες έμειναν στο 0-0, που αποτελεί την τρίτη συνεχόμενη «λευκή» ισοπαλία των «μιλονάριος», αν συνυπολογιστούν τα παιχνίδια της αργεντίνικης Inicial.
Αναφέρουμε επίσης πως ο 20άχρονος Κολομβιανός αμυντικός, Έντερ Αλβάρεζ, των φιλοξενούμενων αποβλήθηκε στο 88ο λεπτό, όταν αντίκρισε δεύτερη κίτρινη κάρτα. Τέλος σημειώνουμε πως ο επαναληπτικός θα διεξαχθεί την επόμενη εβδομάδα στην έδρα της Ρίβερ και θα κρίνει ποια ομάδα της Αργεντινής, θα προκριθεί στα ημιτελικά του Σουνταμερικάνα.