Παρασκευή 1 Νοεμβρίου 2013

Ακόμα… στον πάτο!!

Η Καβάλα έβαλε τα χέρια της και έβγαλε τα μάτια της κόντρα στα Γιαννιτσά. Προηγήθηκε 2-0, όμως τελικά έμεινε στο 2-2 και παρέμεινε μαζί τους στον πάτο της βαθμολογίας.

Ακόμα… στον πάτο
Η Καβάλα προηγήθηκε 2-0, έκανε σημαντικό βήμα για να πάρει τη νίκη για την 6η αγωνιστική της Football League, όμως η Αναγέννηση Γιαννιτσών «επέστρεψε» στο παιχνίδι και πήρε την ισοπαλία με σκορ 2-2.

Ο Παπαδόπουλος άνοιξε το σκορ στο 41’ και δύο λεπτά αργότερα ο Αλεξίου διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του Χαραλαμπίδη. Έτσι ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο, με το δεύτερο μέρος να φέρνει γκολ για την ομάδα των Γιαννιτσών. Ο Γκαρακλίδης με αυτογκολ ξαναέβαλε τους φιλοξενούμενους στο ματς και ο Καράμπελας έκανε το τελικό 2-2 στο 65’.

Καβάλα (Α. Χαραλαμπίδης): Τιγγιρίδης, Παπαργύριου, Χόρτσας, Άρτσε, Ντομί, Καπνίδης, Πρίττας, Κουρέλας, Γκαρακλίδης, Αλεξίου, Πόπτσης.

Αναγέννηση Γιαννιτσών (Ν. Ζαλίκας): Καραογλανίδης, Λαμπάκης, Κουρούπης, Παλάσκας, Μπαξεβάνος, Ιβανίδης, Μοσχάκης, Καράμπελας, Κάρταλ, Μπαργκά, Γιανκούλιτσα.