Πέμπτη 17 Ιουλίου 2014

Brasileiro: Πρώτη θέση για Σάο Πάολο!! (videos)

Κορυφή έπιασε η Σάο Πάολο με την επανέναρξη του Brasileiro, καθώς πέρασε με 2-0 από την έδρα της Μπαΐα.
Πέτυχε δύο γρήγορα γκολ χάρη σε πέναλτι του Ροζέριο Σένι στο 12ο λεπτό και τον Άλαν Κάρντετς στο 19ο, ενώ σε άλλο σημερινό ματς η Μποταφόγκο παρουσιάστηκε «άχρωμη» στην έδρα της Σπορτ Ρεσίφε και έχασε με 1-0, καθώς ο Νέτο Μπαϊάνο βρήκε δίχτυα από το… σπίτι του στο 43ο λεπτό. Ακόμα, η Γκρέμιο έμεινε χωρίς γκολ για τέταρτο συνεχόμενο παιχνίδι όντας εξίσου απογοητευτική στο εντός έδρας 0-0 με την Γκοΐας, ενώ Φλαμένγκο υποχώρησε στην τελευταία θέση της κατάταξης μετά την εντός έδρας ήττα με 2-1 από την Ατλέτικο Παραναένσε, που προηγήθηκε με τον Ντάγκλας Κουτίνιο στο 19ο λεπτό και με τον Κλέμπερσον στο 60ό απάντησε στην προσωρινή ισοφάριση του 19χρονου Σαμίρ στο 35ο.
Από την πλευρά της, η Φιγκουιρένσε πέρασε με 2-0 από την έδρα της Κοριτίμπα χάρη σε γκολ του Τιάγκο Ενρίκε στο 4ο λεπτό και του 23χρονου Εβεράλντο στο 68ο. Τέλος, ο Πάουλο Μπάιερ πέτυχε δύο γκολ και ο Σερζίνιο ένα στο 3-2 της Κρισιούμα επί της Φλουμινένσε, που μείωσε με γκολ του Νταρίο Κόνκα στο 83ο λεπτό και του Ματέους Καρβάλιο στο 84ο, αλλά δεν μπόρεσε να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας.
7
-Στο Κόπα Λιμπερταδόρες προκρίνονται οι πρώτες τέσσερις ομάδες, ενώ οι τελευταίες τέσσερις υποβιβάζονται στη δεύτερη κατηγορία.

Πηγή: onsports.gr