Πέμπτη 17 Ιουλίου 2014

MLS: «Έγραψε» ο Φεϊλχάμπερ για Σπόρτινγκ!! (videos)

Αν και έμεινε με δέκα παίκτες από το 55ο λεπτό, η Σπόρτινγκ Κάνσας Σίτι πέρασε με 2-1 από την έδρα των Κολόμπους Κρου.
Μάλιστα επέστρεψε στην κορυφή της ανατολικής περιφέρειας του MLS χάρη σε ωραίο γκολ του Μπένι Φεϊλχάμπερ στο 92ο, παρά την απευθείας κόκκινη σε βάρος του πρώην αμυντικού του Πανσερραϊκού, Ορελιέν Κολίν, που ισοφαρίστηκε στο 88ο με δεύτερη κίτρινη στον Ουίλ Τραπ. Με δέκα παίκτες ολοκληρώθηκε η προσπάθεια δύο ομάδων και σε άλλο σημερινό ματς, στο οποίο οι Λος Άντζελες Γκάλαξι συνέτριψαν με 5-1 τους Νιου Ίνγκλαντ Ρεβολούσιον, που δημιούργησαν σερί έξι ηττών, καθώς ο Ρόμπι Κιν «πυροβόλησε» δύο φορές, ο Γκιάσι Ζαρντς πέτυχε δύο ακόμα γκολ και ο Στέφαν Ισιζάκι σκόραρε με απευθείας εκτέλεση φάουλ.
Προγενέστερα, οι Φιλαδέλφεια Γιούνιον προηγήθηκαν με γρήγορο γκολ του Κόνορ Κέισι στο 9ο λεπτό και πήραν εύκολο 3-1 σε βάρος των Νιου Γιορκ Ρεντ Μπουλς του Τιερί Ανρί. Τέλος, το Τορόντο έμεινε πίσω με 1-0 στο 50ό λεπτό, όταν σκόραρε ο Ντάρεν Μάτοκς, αλλά πήρε εντός έδρας 1-1 με τους Βανκούβερ Ουάιτκαπς χάρη σε πέναλτι του Ζερμέν Ντεφόε στο 64ο.