Δευτέρα 22 Σεπτεμβρίου 2014

«Έμφραγμα» στο Παρίσι λόγω Λιόν!!

Στην πρώτη φετινή εντός έδρας απώλεια βαθμών υποχρέωσε την Παρί Σεν Ζερμέν η Λιόν, φεύγοντας με το 1-1 από το «Παρκ ντε Πρενς», στην αναμέτρηση που ολοκλήρωσε την 6η αγωνιστική της Ligue 1.

«Έμφραγμα» στο Παρίσι λόγω Λιόν!
Πρώτη «γκέλα» στην έδρα της η Παρί Σεν Ζερμέν! Η Λιόν πήρε την ισοπαλία (1-1) κόντρα στους Παριζιάνους, στην αναμέτρηση με την οποία έπεσε η αυλαία της 6ης αγωνιστικής της Ligue 1, με αυτή να είναι η πρώτη απώλεια βαθμών φέτος στο «Παρκ ντε Πρενς» για την ομάδα του Λοράν Μπλαν!

Η Παρί Σεν Ζερμέν κατάφερε να πάει προηγούμενη στα αποδυτήρια χάρη σε γκολ του Καβάνι από το 20ο λεπτό. Όμως, στο δεύτερο ημίχρονο, η Λιόν μπήκε πιο αποφασισμένη και κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσα με τον Ουμτιτί στο 84’!

Μάλιστα, μερικά λεπτά αργότερα οι «λιονέ» είχαν τη δυνατότητα να «κλέψουν» το ματς, αλλά ο Τολισό σπατάλησε την ευκαιρία, με αποτέλεσμα το 1-1 να μείνει μέχρι τέλους.