Δευτέρα 22 Σεπτεμβρίου 2014

Ιονί-τσα!!

Με γκολ του Αρτούρ Ιονίτσα που πέρασε στη θέση του Χριστοδουλόπουλου, η Ελλάς Βερόνα νίκησε 1-0 την Τορίνο την ίδια ώρα που χάρη στον Σορεντίνο η Παλέρμο έφερνε 1-1 κόντρα στην Ίντερ.

Ιονί-τσα!
Μέρα χαράς για την ελληνική παροικία στη Βερόνα που πανηγύρισε τη νίκη με σκορ 1-0 μέσα στην έδρα της Τορίνο. Με τους Μόρα και Ταχτσίδη να αγωνίζονται και στα 90 λεπτά και τον Λάζαρο Χριστοδουλόπουλο να γίνεται αλλαγή στο 63’, έμελε ο αντικαταστάτης του –ο Μολδαβός Αρτούρ Ιονίτσα- να αποβεί καθοριστικός σκοράροντας το «χρυσό» γκολ τρία λεπτά αργότερα.
Στο άλλο παιχνίδι της βραδιάς, Παλέρμο και Ίντερ έμειναν στο 1-1. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν μόλις στο 3’ με τον Βάσκες, για να διαμορφώσει ο Κόβατσιτς το αποτέλεσμα στο 42’, που διαμορφώθηκε και από τη φανταστική απόκρουση του Στέφανο Σορεντίνο στις καθυστερήσεις στο σουτ του Οσβάλντο.

Δείτε εδώ τη βαθμολογία του ιταλικού πρωταθλήματος.