Δευτέρα 22 Σεπτεμβρίου 2014

Θρίλερ στο... σπίτι της!!

Η Λόκερεν δεν… χάνει στο γήπεδό της, όμως αυτή τη φορά τα βρήκε σκούρα, κόντρα στη Μαλίν. Μετά από ένα συναρπαστικό ματς οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που πανηγύρισαν 3-2 με λύτρωση στο 82’.

Θρίλερ στο... σπίτι της
Είναι συνηθισμένη να πανηγυρίζει άνετα στο γήπεδό της, όμως στην όγδοη αγωνιστική της Jupiler League η Λόκερεν τα βρήκε σκούρα κόντρα στη Μαλίν.

Η ομάδα του Γιώργου Γκαλίτσιου -που αγωνίστηκε 90 λεπτά- προηγήθηκε στο 32’ όμως τέσσερα λεπτά αργότερα ήρθε η ισοφάριση απ’ τον Ματίς.

Τα ηνία του σκορ πέρασαν ξανά στα χέρια της Λόκερεν στο 52’, με το δεύτερο γκολ του Αμπντοθραχίμ, όμως και πάλι η Μαλίν το έφερε στα ίσα με τρία λεπτά διαφορά.

Η λύτρωση για τους φιλοξενούμενους ήρθε στο 82’, όταν ο Πέρσονς έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και χάρισε στην ομάδα του το τρίποντο που την ανέβασε στην τρίτη θέση της βαθμολογίας, με την Μαλίν να μένει στην ενδέκατη.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 8ης αγωνιστικής:

Παρασκευή, 19 Σεπτεμβρίου
Σαρλερουά - Ζούλτε Βάρεγκεμ 2-1
(6’ Κιταμπάλα, 86’ Γκάλβες - 54’ Τροϊσί)

Σάββατο, 20 Σεπτεμβρίου

Μουσκρόν - Γκενκ 1-2
(86’ Ντιαμπί - 54’ Σισέ, 82’ Μ’ Μπογιό)

Άντερλεχτ - Σερκλ Μπριτζ 3-2
(6’ Μίτροβιτς, 44’ Σουάρες, 80’ Νάγιαρ - 16’ Μπούιλ, 89’ Καμπανάνγκα)

Οστάνδη - Γάνδη 1-3
(43’ Σιανί - 13’ Ουσαλάχ, 84’ Ντεπόιτρε, 90+2’ Ντεγιεγκέρε)

Βέστερλο - Λιρς 6-1
(29’ Γκουνονγκμπέ, 41’/45+2’ Αουλάντ, 53’/73’ Κόφι, 90+1’ Σουτέρντεν - 22’ Χάφεζ)