Πέμπτη 11 Σεπτεμβρίου 2014

MLS: Στις καθυστερήσεις σώθηκαν οι Ρεντ Μπουλς!! (videos)

Σημαντική νίκη με 1-0 πέτυχαν οι Νιου Γιορκ Ρεντ Μπουλς εναντίον της Ντι Σι Γιουνάιτεντ σε παιχνίδι του MLS.
H ομάδα του Τιερί Ανρί απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα από το 31ο λεπτό εξαιτίας αυστηρής αποβολής του Φαμπιάν Εσπιντόλα, αλλά το εκμεταλλεύτηκε στο 90ό με γκολ του 29χρονου Άγγλου, Λόιντ Σαμ. Από την πλευρά τους, οι Λος Άντζελες Γκάλαξι βρέθηκαν πίσω με 2-0 στο πρώτο ημίχρονο, αλλά έφυγαν με 2-2 από την έδρα των Μόντρεαλ Ίμπακτ, καθώς ο Γκιάσι Ζαρντς στο 59ο και ο Άλαν Γκόρντον στο 64ο ισοφάρισαν τα γκολ του Μάρκο Ντι Βάιο στο 28ο και του Νάτσο Πιάτι στο 43ο. Τέλος, ο Πέδρο Μοράλες σκόραρε στο 39ο λεπτό με πέναλτι, ενώ στο 56ο με κεφαλιά ο Κένταλ Ουότσον διαμόρφωσε το τελικό 2-0 των Βανκούβερ Ουάιτκαπς επί των Σαν Χοσέ Έρθκουεϊκς.