Δευτέρα 20 Οκτωβρίου 2014

Βαριά ήττα για Ηρόδοτο!!

Συντριβή γνώρισε ο Ηρόδοτος από τον Ιωνικό, με τους Κρητικούς να παρουσιάζουν πολύ κακό πρόσωπο σε μια δύσκολη περίοδο γι’ αυτούς, αφού κινδυνεύουν με βαριά τιμωρία.

Βαριά ήττα για Ηρόδοτο
Με τον κίνδυνο για εξωαγωνιστικό… στραπάτσο να είναι ορατός, ο Ηρόδοτος κατέρρευσε και αγωνιστικά στον εκτός έδρας αγώνα με τον Ιωνικό.

Η ομάδα της Αλικαρνασσού γνώρισε πολύ βαριά ήττα από τους γηπεδούχους με 4-0, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Γ' Εθνικής, την ώρα που ο πέλεκυς της δικαιοσύνης φαίνεται πως θα είναι αμείλικτος για όσα συνέβησαν στο ματς με τον Εθνικό, που οδήγησαν στον θάνατο του Κώστα Κατσούλη.

Νέα Ιωνία και Εθνικός έμειναν στο 1-1 και μοιράστηκαν από ένα βαθμό. Οι δύο ομάδες είχαν από ένα ημίχρονο, ωστόσο τα δύο γκολ του αγώνα μπήκαν στο πρώτο 45λεπτο.

Στο δεύτερο μέρος, η Νέα Ιωνία έμεινε με δέκα παίκτες και αναγκάστηκε να παίξει για περίπου 35λεπτα έχοντας αριθμητικό μειονέκτημα λόγω αποβολής ποδοσφαιριστή της με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Το ματς σημαδεύτηκε από τον σοβαρό τραυματισμό του Νταϊφώτη, ο οποίος δέχθηκε χτύπημα με τις τάπες στο κεφάλι και αποχώρησε στο 76΄.

Πρώτη απώλεια για Πανσερραϊκό, ο οποίος ναι μεν διατηρήθηκε στην κορυφή -λόγω και των χαμένων βαθμών των άλλων- ωστόσο άφησε δύο βαθμούς στην Αλεξανδρούπολη απέναντι στον τοπικό Εθνικό (1-1).

Ζακυνθιακός – Παναργειακός 0-1
* Δόξα Μανωλάδας – Κύμη ΜΑΤΑΙΩΘΗΚΕ (0-3)
Βύζας Μεγάρων – Αστέρας Μαγούλας 1-1
Ρεπό: Παναρκαδικός

* Η Επιτροπή Πρωταθλήματος Γ΄ Εθνικής , αφού έλαβε υπόψη της έγγραφο του σωματείου ΑΟ Κύμης με το οποίο κάνει γνωστό ότι παραιτείται από το υπόλοιπο του πρωταθλήματος 2014-2015, προέβη στη ματαίωση του αγώνα της 19/10 Δόξα Ν. Μανωλάδας-ΑΟ Κύμης.