Δευτέρα 20 Οκτωβρίου 2014

Ο καλπασμός της ΑΕΛ στον Εύοσμο!! (video)

Καλπάζοντας… πέρασε από τον Εύοσμο η Λάρισα! Φιλοδώρησε με τρία γκολ (3-0) τον Αγροτικό Αστέρα με τον Πέρικο να χρίζεται σκόρερ δύο φορές.

Ο καλπασμός της ΑΕΛ στον Εύοσμο (video)
Καλπάζοντας πέρασε από τον Εύοσμο η Λάρισα!

Η ΑΕΛ φιλοδώρησε τον Αγροτικό Αστέρα με τρία γκολ φτάνοντας σε μια εμφατική νίκη (3-0) για την δεύτερη αγωνιστική του βόρειου ομίλου της Football League.

Πρωταγωνιστής του αγώνα ήταν ο Πέρικο. Ο Ισπανός επιθετικός της ΑΕΛ ήταν αυτός ο οποίος… καθάρισε το παιχνίδι για τους φιλοξενούμενους πετυχαίνοντας τα δύο πρώτα γκολ.

Στο 35ο λεπτό άνοιξε το σκορ για τη Λάρισα και στο 77ο λεπτό διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Στο 85ο λεπτό ο Πινδόνης πέτυχε το τρίτο τέρμα για την ΑΕΛ δίνοντας της μια πολύ σημαντική νίκη.

Με τη νίκη αυτή η Λάρισα διπλασίασε τις επιτυχίες της σε ισάριθμες αναμετρήσεις της στο πρωτάθλημα της Football League.