Δευτέρα 20 Οκτωβρίου 2014

Μπριζ με άρωμα... Γκαλίτσιου!!

Μια μεγάλη νίκη, που τη φέρνει μια… ανάσα πίσω από την πρώτη Άντερλεχτ, πήρε η Κλαμπ Μπριζ απέναντι στην γηπεδούχο Λόκερεν (3-1). Αντίκρισε την κόκκινη κάρτα στο 71’ ο Γιάννης Γκαλίτσιος.

Μπριζ με άρωμα... Γκαλίτσιου
Σε μία σπουδαία εκτός έδρας έφτασε η Κλαμπ Μπριζ κόντρα στην Λόκερεν. Οι παίκτες του Πρεντόμ κατάφεραν να απαντήσουν άμεσα στο 1-0 του Ιζκιέρντο (4’), με τον Βάνακεν δώδεκα λεπτά αργότερα.

Η χαρακτηριστική βολή για τους γηπεδούχους ήρθε προς το τέλος του ματς, όταν ο Γιώργος Γκαλίτσιος έγινε μοιραίος για την ομάδα του και πήρε τον δρόμο για τα αποδυτήρια. Στο 71’ αντίκρισε την δεύτερη κίτρινη κάρτα από τον διαιτητή.

Τέσσερα λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι πήραν προβάδισμα νίκης, κάνοντας το 2-1, ενώ στις καθυστερήσεις έδωσαν στη νίκη τους διαστάσεις θριάμβου, γράφοντας το τελικό 3-1.

Πλέον η Μπριζ βρίσκεται μόλις τρεις πόντους πίσω από την πρωτοπόρο Άντερλεχτ, ενώ η Λόκερεν χάνει έδαφος στο «κυνήγι» της πρωτιάς.