Κυριακή 12 Οκτωβρίου 2014

Brasileiro: Τρίτη σερί νίκη για Παλμέιρας!! (videos)

Πέντε βαθμούς μακριά από τη ζώνη υποβιβασμού του Brasileiro βρέθηκε η Παλμέιρας μετά το 2-1 επί της Γκρέμιο.
Μάλιστα, η τρίτη συνεχόμενη νίκη της ήταν δίκαιη, αν και ευνοήθηκε από δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Ερνάν Μπάρκος, που αποβλήθηκε στο 63ο λεπτό έχοντας ισοφαρίσει στο 56ο με πέναλτι. Στα δύο προγενέστερα παιχνίδια του σημερινού προγράμματος του βραζιλιάνικου πρωταθλήματος οι φιλοξενούμενοι υπερείχαν στην κατοχή και στα σουτ, αλλά έχασαν, καθώς η Μποταφόγκο ξέφυγε από την τελευταία θέση της κατάταξης με 1-0 την Κορίνθιανς, αν και έπαιξε με δέκα παίκτες για είκοσι λεπτά, ενώ η Γκοΐας διέσυρε με 3-0 την Κοριτίμπα.
Παρακάτω όλα τα αποτελέσματα:
Μποταφόγκο – Κορίνθιανς 1-0 (29’ πέν. Ουάλισον / 72’ ΚΟΚ. Μάριο Μπολάτι)
Γκοΐας – Κοριτίμπα 3-0 (10’ Τζάκσον, 25’ Ντέιβιντ, 53’ Έρικ)
Παλμέιρας – Γκρέμιο 2-1 (67’ Πάμπλο Μόουτσε, 74’ Τσίνα – 56’ πέν. Ερνάν Μπαρκος, 63’ ΚΟΚ. Ερνάν Μπάρκος)