Παρασκευή 2 Ιανουαρίου 2015

«Ταύρος» στο τέλος ο Ρόουζ!!

Ο Ντέρικ Ρόουζ αφήνιασε στην 4η περίοδο και οδήγησε τους Μπουλς στη νίκη 106-101 επί των Νάγκετς. Στο άλλο ματς την Πρωτοχρονιά στο NBA, οι Κινγκς επικράτησαν 110-107 των Τίμπεργουλβς.

«Ταύρος» στο τέλος ο Ρόουζ

Εξαιρετική εμφάνιση από Τζίμι Μπάτλερ, με 26 πόντους, 8 ριμπάουντ, 8 ασίστ και Πάου Γκασόλ με 17 πόντους, 9 ριμπάουντ και 9 κοψίματα. Από τους ηττημένους ξεχώρισε ο Γουίλσον Τσάντλερ, που τελείωσε τον αγώνα με 22 πόντους.

inner

Με νίκη μπήκαν στο νέο έτος και οι Σακραμέντο Κινγκς επικρατώντας 110-107 των Μινεσότα Τίμπεργουλβς. Οι Ρούντι Γκέι και Ντάρεν Κόλισον είχαν 21 πόντους έκαστος, με τον ΝτεΜάρκους Κάζινς να προσθέτει 19. Ο Τρόι Ντάνιελς αστόχησε στην τελευταία επίθεση σε τρίποντο που θα έστελνε το παιχνίδι στην παράταση.

Δείτε τις βαθμολογίες στο ΝΒΑ.*Πηγή: sport-fm.gr*