Παρασκευή 2 Ιανουαρίου 2015

Διαφορετικό να είσαι Γιουνάιτεντ!

Ασορτί με τα καιρικά φαινόμενα στη χώρα ήταν η εμφάνιση της Νταντί Γιουνάιτεντ που σκόρπισε με σκορ 6-2 τη… σκέτη Νταντί στο υποτιθέμενο ντέρμπι της πόλης.

Διαφορετικό να είσαι Γιουνάιτεντ

Σαρωτική η Γιουνάιτεντ, δεν έδειξε οίκτο κόντρα στη συμπολίτισσά της και νίκησε με το εντυπωσιακό 6-2.

Οι φιλοξενούμενοι μπόρεσαν να κρατήσουν το σκορ (και τα προσχήματα) στα πρώτα 25 λεπτά, όσο το ματς ήταν στο 1-1, όμως μέχρι τη λήξη του ημιχρόνου η Γιουνάιτεντ έχοντας ως πρωταγωνιστή τον ΜακΚέι Στίβεν που σημείωσε δύο τέρματα, είχε ήδη «αέρα» τριών γκολ.

Ίδιο σκηνικό και στο δεύτερο μέρος, με τους φιλοξενούμενους να παραδίνονται στις ορέξεις των αντιπάλων τους, πριν μειώσουν απλά στο τελικό 6-2 στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Έτσι, η Νταντί Γιουνάιτεντ μείωσε τη διαφορά της στους δύο βαθμούς από την πρωτοπόρο Σέλτικ, το παιχνίδι της οποίας με την Πάρτικ Θιστλ, λόγω των έντονων βροχοπτώσεων. *Πηγή: sport-fm.gr*