Σάββατο 3 Ιανουαρίου 2015

Πέρασε από τα Ψαχνά ο Αχαρναϊκός!

Εύκολο πέρασμα από τα Ψαχνά για τον Αχαρναϊκό. Νίκησε 2-0 τον τοπικό Ηρακλή στο πρώτο χρονικά παιχνίδι της 11ης αγωνιστικής του Νοτίου Ομίλου της Football League.

Πέρασε από τα Ψαχνά ο Αχαρναϊκός

Αυτό ήταν το πρώτο «τρίποντο» της ομάδας του Μενιδίου μετά από δύο ισοπαλίες με τις οποίες είχε «κλείσει» και το 2014.

Ο Ιορδανίδης στο 19ο λεπτό ήταν ο παίκτης ο οποίος έδωσε προβάδισμα στους φιλοξενούμενους και είκοσι λεπτά αργότερα ο Ταμπάκης διπλασίασε τα τέρματά των νικητών.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν την κατοχή της μπάλας και ευκαιρίες για να σκοράρουν αλλά δεν το κατάφεραν καθόλη τη διάρκεια του 90λέπτου.