Τρίτη 3 Φεβρουαρίου 2015

«Άλωσε το «Μπομπλάν» η Βιλερμπάν!

«Έκοψε» το δρόμο της Λιμόζ για την πρώτη δυάδα της LNB η Βιλερμπάν, επικρατώντας των «λιμουζό» στο «Μπομπλάν» με 81-79, στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής.

«Άλωσε το «Μπομπλάν» η Βιλερμπάν
Η Βιλερμπάν νίκησε 81-79 τη Λιμόζ στο «Μπομπλάν», στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής της LNB και άφησε τους πρωταθλητές Ευρώπης του 1993 στην τρίτη θέση της βαθμολογίας, ενώ αντίθετα, αν νικούσαν οι «λιμουζό», θα βρίσκονταν στη δεύτερη θέση. Αντίθετα, η ομάδα της Λιόν ανέβηκε στην έβδομη θέση και θα παλέψει για την καλύτερη δυνατή κατάταξη στην κανονική περίοδο.

Η αντίπαλος του ΠΑΟΚ την ερχόμενη Τετάρτη στην πέμπτη αγωνιστική των «32» του Euro Cup στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου ήταν μπροστά με 64-53, αλλά στην τελευταία περίοδο οι φιλοξενούμενοι είχαν επιμέρους σκορ 15-28.

Ο Αχμαντ Νίβινς με 20 πόντους και 8 ριμπάουντ ήταν ο πρώτος σκόρερ για τους νικητές και τον ακολούθησε ο Ταουρίν Γκριν με 16 πόντους. Από τη Λιμόζ, ξεχώρισε ο Νομπέλ Μπονγκού-Κολό με 19 πόντους, ενώ ο Ραμέλ Κάρι είχε 8 πόντους. *Πηγή: sport-fm.gr*