Τρίτη 3 Φεβρουαρίου 2015

«Απόδραση» από το Δασάκι!!

Σημαντική νίκη με 2-0 σημείωσε ο Απόλλωνας Λεμεσού επί του Εθνικού Άχνας στο Δασάκι για τη 18η αγωνιστική του κυπριακού πρωταθλήματος και παρέμεινε μόνος στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

«Απόδραση» από το Δασάκι
Μοναξιά στην κορυφή της βαθμολογίας του κυπριακού πρωταθλήματος απέκτησε ο Απόλλωνας Λεμεσού, μετά την εκτός έδρας επικράτησή του με 2-0 επί του Εθνικού Άχνας στο Δασάκι για την 18η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Ο Απόλλωνας πίεσε στο πρώτο ημίχρονο, ωστόσο, δεν μπόρεσε να παραβιάσει την εστία του Εθνικού. Το "γόρδιο δεσμό" έλυσε στο 68’ ο Παπουλής, οποίος με ανάποδο ψαλίδι νίκησε τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων. Εννιά λεπτά μετά, ο Παπουλής έδωσε την ασίστ στον Γκιέ, ο οποίος δε δυσκολεύτηκε να γράψει το τελικό 2-0.

Έτσι, ο Απόλλωνας Λεμεσού διατηρήθηκε στην πρώτη θέση της κατάταξης του κυπριακού πρωταθλήματος με 39 βαθμούς, ενώ ο Εθνικός Άχνας δεν μπόρεσε να απομακρυνθεί περισσότερο από τις τελευταίες θέσεις, καθώς με 20 βαθμούς παραμένει όγδοος.